Podłoże

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Neyoam
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 20 maja 04, 06:22
Lokalizacja: Pruszków

Podłoże

Postautor: Neyoam » 2 czerwca 04, 17:24

Kupiłem dzisiaj podłoże dla roślinek. I mam pytanko, gdzie je mam umieścić?? Na spodzie akwa(pod zwirem)?? Na wierzchu żwiru??Czy może w środku??
Satriani RoX men!
Moje Akwarium: 60 litrów;łupki i korzenie już są:D, jeszcze rybki i roślinki!

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podłoże

Postautor: Idzikowski » 2 czerwca 04, 17:31

Specjalistyczne podłoża dla roślin moża układać na kilka sposobów. Dwa najlepsze według mnie to:

1) Położyć warstwę żwiru dla roślin na dno a z wierzchu przykryć także grubą warstwą zwykłego żiwru.

2) Wymieszać zwykły żwirek z tym dla roślin.

Jednak ja bym zastosował 1 sposób, jest lepszy w końcu to dla korzeni a nie łodyg roślin ten żwir :D

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Podłoże

Postautor: atusia » 2 czerwca 04, 18:19

Zgadzam się z Idzikowskim, jako pierwsza to warstwa dla roślinek, a na wierzch zwykły żwirek.
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Podłoże

Postautor: ciosek » 5 czerwca 04, 09:06

ja róznież przy zakładaniu akwarium bedę sie kierowałtą pierwszą zasadą, a że tak zapytam... zeby nie zakladac nowego posta, jakie podloże dla roslinem mam wybrać??? Może preis lavaplan... i jeszcze jedno pytanko.. jaka warstwę tego podłoża wysypac??? bo nie wiem ile kupić, dzieki z góry

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podłoże

Postautor: Idzikowski » 5 czerwca 04, 10:46

Ja polecam Aqualit firmy Hobby. Lawa też może być. Myślę, że tak naprawdę wszystkie są dobre i teraz kwestią ceny już to jest.

Ciosek a jakie akwa i jaką masz powierzchnię dna w cm. Ogólniie to tak myślę, że grubość 4-5cm a potem zwykły żwirek, ale top zależy od ilości roślin. Taka warstwa w mniejszym akwa będzie kiepsko wyglądać szczególnie jak akwa niskie jest, jednak do holendrós większych to już taka warstwa może być nawet mała czasem.

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Podłoże

Postautor: Spaiky » 7 czerwca 04, 20:23

Czeka mnie małe przemeblowanie i co za tym idzie zmiana miejsca gdzie stoi akwarium. Wylewając wodę pomyślałem, że zacznę wszystko od początku. Pod żwir chcę dać jakiś nawóz. Słyszałem o jakimś torfie włóknistym, granulkach, żwirku dla roślinek. Co wybrać i jaka jest tego orientacyjna cena. Czy przez takie naworzenie nie będę miał problemów z glonami i czy ono wystarczy aby roślinki dobrze rosły i ładnie wyglądały?

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Podłoże

Postautor: ciosek » 7 czerwca 04, 21:25

ja niedawno zakupiłem 240 o standartowych wymiarach (120x40x50), ale to juz nieaktualne.... szkoda mi było kasy i zakupiłem zwykły żwir o granulacji 2-5 mm, wrzuce troche nawozu, gliny i też będą rosły... na poczatku chce zająć sie takimi prostymi roślinkami, bo nie ma co sie odrazu rzucać na głęboką "holenderską" wodę... ale przynajmniej narazie na pierwszym miejscu beda rybki :)

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości