Co zrobic z plagą??

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
boston
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 29 grudnia 04, 23:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Co zrobic z plagą??

Postautor: boston » 5 stycznia 05, 22:39

Witam. Dziękuję wszystkim za pomoc. Moja walka z glonami dobiegła końca. Tydzień temu byłem zmuszony zacząć wszystko od nowa. Glony do tego stopnia opanowały mój akwarium, że i ja już nie dawałem rady łowić tego zielska. Wymieniłem podłoże( wcześniej czarny grys 5-6 mm) na żwir kwarcowy 3-4 mm około siedemdziesiąt litrów. Uzupełniłem grupę sprzątaczy( 10 szt. otosek, 8szt. kosiarka) zmieniłem nawozy z Tropicala na Tetrę Plant Min i dodałem ferro-aktiv wodę uzdatniłem Tetra Aqua Safe oraz Tetra Vital wprowadziłem również eksperymentalnie kultury bakterii do filtra biologicznego no i nadal dozuję CO2 dodałem ruszt filtra podżwirowego na dno. Czas oświetlenia zbiornika został wydłużony do jedenastu godzin( HQI 2x150W) po pięciu dniach został wyłączony sterylizator UV. Wszystkie te zabiegi doprowadziły do znacznego obniżenia NO3 wysoki poziom azotanów był chyba główną przyczyną rozwoju glonów. Bez zmian pozostało PH-6.8, KH-5 on T-27oC. Zamontowano nowe oświetlenie nocne(Leuci Aquarium Blue 15W T8 ). Zbiornik jest obecnie obsadzony około dwudziestoma gatunkami roślin, które dosyć gęsto pokrywają dno. Ku mojemu zadowoleniu można zauważyć znaczny wzrost materii zielonej głównie żabienic i nurzańców. Rośliny wspaniale bąbelkują, a glony??
Po prostu nie ma. Mam tylko nadzieję, że taki stan utrzyma się wiecznie. Miło popatrzeć na zdrowe i czyste akwarium.
Pozdrawiam.
480l rośliny i paletki

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zrobic z plagą??

Postautor: Idzikowski » 6 stycznia 05, 11:26

No to jeżeli jest wszystko OK to zamykam temat - gdyby ktoś chciał coś jeszcze tu pisać to proszę dać znać :ok: .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości