nawóz w kulkach

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
wzg
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 8 listopada 04, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

nawóz w kulkach

Postautor: wzg » 20 grudnia 04, 17:08

Wybrałam sie dzisiaj do kakadu żeby kupić jakiś nawóz dla roślinek. Oczywiście tak naprawde nie wiem co dobre bo pierwszy raz zajełam sie nawożaniem roślin wiec poradziłam sie jednego z pracowników sklepu właściwie to dwóch bo ten pierwszy nie do końca wiedział o co chodzi. Po dluższych rozmowach zdecydowałam sie na kulki podobno zawierają wyciąg z gąsienicy kalifornijskiej (w ogóle ke??). Do tego jeszcze płynny przy podmianach wody. Jeśli ktoś już kożystał z kulek to jestem ciekawa waszych opini na ich temat.
Wszędzie Zawsze Gocław

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: nawóz w kulkach

Postautor: Idzikowski » 20 grudnia 04, 17:33

Gdy hodowałem w akwa rośliny to korzystałem z takich nawozów...a co do tej gąsienicy to jejku....jakieś dziwadło. Podaj firme i nawe nawozu :mrgreen: .

Działało to u mnie OK....tylko jak włożysz i trochę poleżą nie poruszaj dnem bo będzie syf okrutny w akwa jak naruszysz kulki leżące pod dnem. I będzie naprawdę niezły bajzel w akwa.

Pozatym możesz je rozdrobnić i powkładać w pobliże tych najbardziej wymagających roślinek tylko zrób to tak by po włożeniu do wody nie rozpadły się odrazu.

wzg
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 8 listopada 04, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: nawóz w kulkach

Postautor: wzg » 20 grudnia 04, 17:56

MHK Filtus NAWÓZ DLA ROŚLIN WODNYCH W KULKACH premium czy jakoś tak. Wetknełam ich 5, w opakowaniu jest 13 i piszą ze to na 200 l wiec myśle że dobrze wyliczylam. No nic zobaczymy jak to wyjdzie. Dzięki za tą rade zęby ich nie ruszać.
Wszędzie Zawsze Gocław

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: nawóz w kulkach

Postautor: Aquagirl » 20 grudnia 04, 18:12

ja wlasnie wtez kupilam kulki JBL. ale czekam na podmiane wody zeby je wsadzic w dno... dzieki za spotrzezenie zeby dna nie ruszac (troche do utrudnia odmulanie... hmmm).
a co znaczy
tylko zrób to tak by po włożeniu do wody nie rozpadły się odrazu.
?????
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

wzg
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 8 listopada 04, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: nawóz w kulkach

Postautor: wzg » 20 grudnia 04, 18:48

No bo kolega tu mówi o wcześniejszym rozdrobnieniu kulek i dlatego zwraca uwage żeby zachować ostrożność przy wkładaniu ich do wody.
Wszędzie Zawsze Gocław

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: nawóz w kulkach

Postautor: Idzikowski » 20 grudnia 04, 20:15

Tak zgadza się. Chodzi o to, że zależnie od firmy, ale niktóre z nich są bardzo kruche i po zrobieniu z 1 - 2...albo więcej może nie wyjść bo rozsypią się na kawałki i nici z dzielenia.

No a tak apropo...to właśnie moje spostrzeżenia tyczą się głównie nawozu w kulkach firmy JBL, który to jak dla mnie był OK, lecz niestety po poruszeniu akwarium jest do szorowania :niewiem: .

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: nawóz w kulkach

Postautor: kuba!!! » 21 grudnia 04, 08:16

Czesc.
Nawóz w kulkach dobra rzecz , ale dobrze sprawdza sie tez glina lub tabletki.
Obrazek

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: nawóz w kulkach

Postautor: Idzikowski » 21 grudnia 04, 14:58

Fakt....glina to dobre wyjście, ale przeważnie stosuje się ją w momencie gdy zakładamy akwa bo wykłada się odpowiednią warstwą dno.

Ja polecam jeszcze torf w formie włókniny pod żwir. Tylko to też wymagałoby wyjęcia raczej wszystkiego i zrobienia od początku.

W twoim wypadku bez wyjmowania to kulki w żwir przy roślinach plus dobry nawóz do wody. No i oczywiście dobre oświetlenie baniaka.

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: nawóz w kulkach

Postautor: Dave » 21 grudnia 04, 18:48

Swietny nawoz to Planta Gainer Clasissc. Butla, kosztuje 25 zl, ale starcza na 2050 l wody.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: nawóz w kulkach

Postautor: Idzikowski » 21 grudnia 04, 22:18

Lepsza jest Tropica Master Grow ... jeżeli kogoś na nią stać :ok: .

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: nawóz w kulkach

Postautor: Dave » 22 grudnia 04, 21:41

A ile kosztuje, pytam tak z ciekawosci?

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: nawóz w kulkach

Postautor: Idzikowski » 23 grudnia 04, 16:26

Tropica kosztuje około 50zł za 250ml.

wzg
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 8 listopada 04, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: nawóz w kulkach

Postautor: wzg » 25 grudnia 04, 22:18

Zaczynam dostrzegać działanie mojej inwestycji. Roslinki jakby nabrały koloru. Pendy które wypuściła już dawno amazonka rozrastają sie elegancko pojawiają sie małe korzenie które wcześniej zerzarły rybki i ogólnie jest git. Polecam wszystkim.
Wszędzie Zawsze Gocław

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości