duża - mała kryptokoryna

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

duża - mała kryptokoryna

Postautor: lukas » 12 grudnia 04, 14:33

Witam
Mam pytanko na temat yej dużej kryptokoryny chyba apogenolistnej czy coś takiego :P
Kupiłem mały szczepek bo od dawnami się podobała , no i teraz proszę o sugestie i podzielenie się doświadczeniem w hodowli tej rośliny. Jest ona mała ,ma ze 4 listki 10 cm.
Akwa 100l, Ph 7-7,5 , 26-27 *C .
Pozdro
reaktywacja 100 l

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: duża - mała kryptokoryna

Postautor: kuwasa » 12 grudnia 04, 15:54

To jest roślina niezniszczalna prawie, można ją hodowac wszędzie, nawet z pielęgnicami. Warunki masz odpowiednie, powinna Ci urosnąć porządnie.

pozdro
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: duża - mała kryptokoryna

Postautor: lukas » 13 grudnia 04, 19:47

Normalnie roślina terminator,wiedziałem co wybradz :D A tak na serio to wiedziałem że jest wytrzymała i słyszałem też opinie że ryby jej nietykają bo jest po prostu niesmaczna :lol:
Chciałem ją mieć z kilku powodów , mi. wspomniana wytrzymałość,a poza tym szczerze chciałem mieć taki parawan liści :) Widziałem tą kryptokoryne od akwa z neonami porzez brzanki do malawi i tanganiki więc .... zcy muszę mówić dalej :D
Pozdro
reaktywacja 100 l

szerlak
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 13 grudnia 04, 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: duża - mała kryptokoryna

Postautor: szerlak » 14 grudnia 04, 14:29

Jest kilka (chyba ze 3) gatównów tej rośliny. Maja średnie zapotrzebowanie na światło więc jeżeli nie masz jej włączonej cały dzień to powinno być ok. Temperatura powinna być 22-28'C wiec jeżeli masz taką jak napisałeś to nie powinno być problemów. Powodzenia

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości