moj plan-prosze o opinie..

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

moj plan-prosze o opinie..

Postautor: Aquagirl » 2 grudnia 04, 19:15

witam! :D
w akwa 116l z dwoma korzeniami ( wtym jedne mega duzy), zwirem sredniej ziarnistosci, para sajic, para akar z maroni, kiryskami i 3 bocjami mam na razie microsorium na korzeniu. planuje kupic dosyc sporego echinodorusa (niestety niezidentyfikowanego) (szescian 35cm) i 5 sztuk Heteranthera zosterifolia.
sajici uwielbiaja kopac i przesypywac zwir.
stad moje pytanie - jak umocowac te rosliny zeby nie wyplynely?
a moze ktorejs nie wsadac do tego akwa tylko do mniejszego (50l z neonkami itp) a stamtad wyjac wielkiego anubiasa nanna (albo dwa jesli ktos ma inny pomysl, bo mam 2 anubiasy duze...)(nie chwalac sie sa piekne :wink: ) i jakos go/je umocowac w akwa duzym?
bede wdzieczna za jakies rady...
:D
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: moj plan-prosze o opinie..

Postautor: kamila » 2 grudnia 04, 21:58

A nie da rady np. tych anubiasow przyczepic nitka do korzenia. Ja tak 1 swojego zamocowalam. II opcja to zamocowac anubiasy ( tez nitka) do lignitu - fajnie to wyglada i chyba ci tego rybki w pysk nie wezma i nie przeniosa :lol: :lol: bo z lignitem to bedzie troszke wazylo.

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: moj plan-prosze o opinie..

Postautor: lukas » 2 grudnia 04, 22:42

kamila,nie wiesz do czego zdolna jest zdesperowana ryba :lol: :lol: :lol:
Poza tym u mnie Sajiki przenosiły lignity 10x15 cm :D (normalnie superman :lol: )
Roślinki można przymocować żyłką wędkarską bo jest przeźroczysta i jej nie widać. A korzenie roślin (tych do żwiru) możesz przyłożyć kamieniami.
Pozdro
reaktywacja 100 l

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: moj plan-prosze o opinie..

Postautor: Saiqpat » 2 grudnia 04, 22:53

Heteranthera zosterifolia tej roslinki to lepiej nie sadz z pielegnicami. Daj tam anumiasty a Heteranthera zosterifolia posadz w malym akwa, bedzie bardzo fajnie wygladalo.
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: moj plan-prosze o opinie..

Postautor: august8 » 2 grudnia 04, 22:58

lukas czym tyś karmił te ryby koksem z rosji czy co :mrgreen:

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: moj plan-prosze o opinie..

Postautor: Aquagirl » 2 grudnia 04, 23:02

no ja tez uwazam ze sajici wykazuja wyjatkowa desperacje jesli chodzi o kopanie i przenoszenie kamykow...

saiqpat...hmmm... niezly pomysl.zwlaszcza ze te anubiasy juz mi sie nie mieszcza w malym akwa!
ale tak naprawde to jak dostane rosliny do reki to bede przymierzac.

lukas
...sprobuje jakos przyczepic zylka do korzenia ale czy wtedy korzenie anubiasa nie beda na boki sie rozrastac? bot o chyba nie jest roslina, ktora lubi byc "w powietrzu"....?

pozdr!
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości