żabienice

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
jacek2
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 20 maja 04, 10:00
Lokalizacja: sędziszów

żabienice

Postautor: jacek2 » 28 maja 04, 09:20

:czytaj:
dlaczego karłowacieją mi żabienice?Z pięknyczh , długich i szerokich liści porobiły się wąskie i krutkie

zlączone z poprzednim postem
moje żabienice skarłowaciały.Z duzych liści zrobiły się krutkie i wąskie.Światło mam 35w w 70l akwarium.Podaję PMDD, na dnie kamyki bez żadnych dodatków.POMUżcie[/i]

Awatar użytkownika
Adam
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 20 maja 04, 21:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: żabienice

Postautor: Adam » 28 maja 04, 10:25

Musisz napisać coś o swoim akwarium bo tka to trudno powiedziec. Żabieniece wymagają dużej ilości światła (podaje się min 0,5W/1l). Lubią żyzne podłoże. Napisz jakie masz światło w jakim zbiorniku, czy nawozisz, czy poodajesz co2 itp.

P.S. Mogłeś ten temat umieścić w dziale rośliny

jacek2
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 20 maja 04, 10:00
Lokalizacja: sędziszów

Re: żabienice

Postautor: jacek2 » 28 maja 04, 11:58

jacek2, moje akwarium to 70 l.Oswietlenie 40w ,CO2,PMDD

Awatar użytkownika
Adam
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 20 maja 04, 21:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: żabienice

Postautor: Adam » 28 maja 04, 12:13

Mierzyłeś poziom NO3 i PO4 może tu tkwi problem tylko testy są drogie. Masz glony? Możesz też spróbować dodać do podłoża torf granulowany, albo kulki gliniane. Żabienice mają wrażliwy system korzeniowy.

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: żabienice

Postautor: Aigel » 28 maja 04, 12:42

Zabienice lubia zyzne podlorze, proponowane przez Adama wzbogacenie podlorza wydaje mnie sie bardzo dobrym wyjsciem.
Obrazek

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: żabienice

Postautor: Idzikowski » 1 czerwca 04, 21:23

Przede wszystkim należy wiedzieć, żeże żabienice karłowacieją po pewnym czasie od posadzenia. Może być to nawet kilka miesięcy. Sadząc je mają dość substancji odzywczych by rosnąć jednak gdy im ioch zabraknie co zawsze dzieje się nagle karłowacieją a gdy już zaczną ciężko to zatrzymać. Można zrobić sobie z nich sadzonki i próbować od nowa. To raz...dwa to to, że istnieje dużo żabienic, które to mają właśnie taki okres przejściowy....tyczy się to głównie większych gatunków, które to obumierają, karłowacieją rozpadają się nagle po posadzeniu lub też dużo później i nie należy się tym przejmować gdyż to juz tak jest. Nalezy wtedy odpowiednio odciąć wszystkie zniszoczne i młode liście robiąc z tego poprostu sadzonke, która wyrośnie w nowych warunkach. Cechę tą poprostu jak każdy się może domyślić nazywamy PRZYSTOSOWANIEM do nowych warunków środowiskowych. Tak to już jest.......biolka biolka :ok:

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości