Jaki nawóz polecacie ?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
djhimera
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 listopada 04, 22:36
Lokalizacja: Gliwice

Jaki nawóz polecacie ?

Postautor: djhimera » 27 listopada 04, 23:03

Chciałem się dowiedzieć coś o nawozach dla roślinek akariowych, napiszcie coś i mniej więcej cenowo ;)

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki nawóz polecacie ?

Postautor: kuba!!! » 28 listopada 04, 12:47

Czesc.
jak juz pisalem mam nawoz PLANTA GAINER CLASSIC i jestem zadowolony. Jest to nawoz plynny i kosztuje ok 25zl.
Dobrym nawozem sa tez tabletki firmy tetra(niestety zapomnialem nazwy) umieszcza sie je pod korzenie roslin.
Dobrze by bylo jak bys dodawal CO2 do wody mozna to robic na kilka sposobów.
1.najlepszy to butla wysokocisnieniowa.Koszt ok 700zl.
2.bimbrownia.jest to najtansza metoda uzyskania CO2.
3.co2 w spray-u koszt 20zl i to tom metode bym Ci polecil poniewasz niw wydasz duzo pieniedzy, nie bawisz sie z zacierem (bimbrownia) a na 60l wystarczy.
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki nawóz polecacie ?

Postautor: Elmo » 29 listopada 04, 14:44

Witam :)

Przy 15W/L raczej sobie nie zawracaj głowy co2 ... jezeli nie możesz/niechcesz/nieumiesz .. dołożyć jeszcze jednej świetlówki to zamontuj taką która daje najwiekszy strumień swietly względem mocy ... polecam philipsy 830/840 Druga sprawa nawożenie tak jak powiedział kuba PGC jest dobrym rozwiazaniem i dośc ekonomicznym tylko trzeba uzwazac bo jak sie przecholuje to okrzemki murowane :D

Ps. troche przesadziłęś z tą butlą ... tylke to kosztuję zestawy tetry lub jbl .. mozna kupić butle z reduktorem juz za 150-200 zł :D

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki nawóz polecacie ?

Postautor: kuba!!! » 30 listopada 04, 08:41

Czesc.
Masz racje troche mnie ponioslo i podalem ceny sklepowe a nie od strazakow :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Sambor
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 29 listopada 04, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki nawóz polecacie ?

Postautor: Sambor » 3 grudnia 04, 12:21

Mam butle paintballow'ą CO2 20oz, czy mogę jej użyć ?
Jezus mnie kocha...

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki nawóz polecacie ?

Postautor: Saiqpat » 3 grudnia 04, 13:39

Ja sie zgadzam z przedmowcami, co do nawozu to PGC, calkiem dobre efekty uzyskiwalem stosujac SERA Florena. Co do CO2 to bimbrownia, ja w kazdym razie stosuja ja u siebie, dozuje CO2 przez kamien napowietrzajacy, do takiego akwa jak ma DjHimera powinno spokojnie spelniac zadanie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Jaki nawóz polecacie ?

Postautor: ciosek » 3 grudnia 04, 19:10

Widziałem już butle 1.5 kg na allegro za 70 zł, zalegalizowane do 2010 roku, do tego jeszcze jakiś reduktorek... i zestaw jak marzenie (jak nazbieram kase to robie właśnie tak). Jeżeli godzi o planta gainer, to jutro wybieram sie po niego, jeszcze go nie używałem, spostrzeżeniami napewno sie podziele ;), powiedzcie mi jeszcze, gdzie można napełnić butle? jak sie nazywa taki zakład :)... może to lamerskie pytanie, ale kto pyta nie bladzi (aha, i jaka jest orientacyjna cena, mowi o butli 1.5 kg)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
bobi
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 27 listopada 04, 10:40
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki nawóz polecacie ?

Postautor: bobi » 3 grudnia 04, 21:45

Butle z co2 napełnia Supon ( firma zajmująca sie przede wszystkim gaśnicami), tam też można nabyć samą butlę, oraz w punktach napełniania gazami technicznymi.
Ostatnio widziałem na Allegro taki zestawik z butlą 1,5 kg oczywiście napełnioną z atestem plus reduktor, za 130 zł. Taka butla w zależności od ilości roślin i poj. akwa. może wystarczyć na, od 6 m-cy do 1,5 roku!. Uważam osobiście że bimbrownia przez którą przechodziłem, to może fajna zabawa, ale na krótką metę, ja osobiście miałem już w pewnym momencie serdecznie dosyć ciągłego rozrabiania drożdży. A jeżeli chodzi o nawóz inny od co2, to używam ale bardzo rzadko i w bardzo małych dawkach ( ze względu na glony), rośliny rosną jak głupie, co kilka tygodni muszę je przerywać ze względu na duże ilości.

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości