Oswietlenie przez szybe (?)

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Oswietlenie przez szybe (?)

Postautor: Swamp » 3 listopada 04, 01:41

Siemka :)

mam troche dziwny dylemat,otóz zastanawiam sie czy swiatlo ,ktore przechodzi przez szyby nakrywowe nie jest pozbawiane odpowiedniego widma swietlnego - wytwarzanego przez jarzeniowki akwarytyczne(osram,aquarelle itp).Przecierz nikt nie opali sie przez szybe - prominie uv nie przechodza przez szklo!.No ale przecierz jarzeniowka juz sama z siebie jest szklana...

Niby glupie ale zastanwiam sie jak lepiej beda rosly rosliny,szyby nakrywowe maja swoje plusy ....

Pozdrówa :)
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oswietlenie przez szybe (?)

Postautor: kuba!!! » 3 listopada 04, 09:05

czesc.
A mi sie wydaje ze promienie uv przechodza przez szybe np:swietlowki terrarystyczne mogą byc umieszczane na szybie. Barwa swiatla tez sie chyba nie zmienia.Szyba po prostu odbija czesc swiatla,a promienie uv przez nią przechodzą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Oswietlenie przez szybe (?)

Postautor: Dave » 8 listopada 04, 12:32

Podzielem opinię kuby!!!, Gdyby tak, było nikt nie stosował by takich szyb, a przecież w każdej książce pisze o tym, żeby dobrze przykrywać akwaria.

Mregal
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 9 listopada 04, 16:19
Lokalizacja: Pruszków (pod Wawą)

Re: Oswietlenie przez szybe (?)

Postautor: Mregal » 9 listopada 04, 16:48

Witam

Jeśli szyba nakrywowa jest czysta to chyba przechodzi taka sama ilośc światła, ale wiadomo jak z tą czystoscią jest zawsze...
I dlatego mi sie wydaje że niezawsze dociera 100% mocy świetlówki, napewno niejest ciemniej o połowe, ale zawsze troszke.

Ja od początku jak mam akwarium przykrywam je szybami i niemam żadnyhc problemów.

Nie wiem czy tak jest napewno poprostu sam tak wnioskuje, że chyba troszke mnieć tego dociera...

Pozdrawiam
Marcin
Dzięki Spider72 za EI :)

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości